SIKÇA SORULAN SORULAR

Bakır Kullanmak Sağlıklı mı ?
sonaybakircilik.com üzerinden yapmış olduğunuz tüm ürünler diğer çelik ve teflon ürünlere göre sağlıklıdır.Kalaylanmış bakır kullanımında yemek içindeki toksinleri atarak sağlıklı ve doğal beslenme sağlar.Bakır Tencere, Tavalarda tüm yemekleri pişirebilirsiniz.

Bakır Ürünler Ne Kadar Zamanda Kalay Olmalı?
Tava ve Tencere gibi gıda ile temas eden tüm bakırlar da kalay gereklidir.Tencere Tavaların iç kısmı kızarmışsa kalay gereklidir.Ortalama 2-3 yılda bir kalay gereklidir.Bakır çaydanlık, maşraba , sürahi gibi su ile temas eden bakırların kalay zorunluluğu yoktur.
Bakır Tencereler ve Tavalar Kararır mı?
Evet.Kaplama yapılmamış bakırın renginin kararması normaldir.Dış kısmı nikel ile kaplanmış bakırlarımız kararma yapmaz.İç kısımda kalayda kararma olması sağlık açısından her hangi sakınca bulundurmamaktadır.Kalayın kararmaması için içi boş olarak ocağa koymayınız ve yüksek ateşte kullanmayınız. 
Bakır Zehirler mi?
Bakır ürünler doğru kullanılmadığında zehirleyebilir.Kalaysız bakır ürünü kullanıp içinde yemek beklettiğinizde ortalama 5-6 saat içinde bakır, yemekteki asitler ile reaksiyona geçerek yeşillenme (oksitlenme) oluşmasıyla yemeğin bozulmasına sebebiyet verir.Bu sebeple Bakırda yemek bekletilmesi uygun değildir.

Bakır Ürünlerin Bakımı ve Kullanımı Nasıl Olur?
Bakır tencere ve tavalar çizilmemesi için tahta kaşık kullanmalıdır.Bakır Tencereleri içi boş şekilde yanan ocağa koymayınız.Yüksek ateşte kalayı karartabilirsiniz.Kalay ömrü uzun olması için bulaşık makinesinde yıkanmamalıdır.Elde aşındırıcı olmayan singer ile ovalanmalıdır.Dekoratif bakırların temizliği sadece nemli bezle silinerek yapılmalıdır.

Bakır Ürünlerim Karardı, Ne Yapmalıyım?
Bakır ürünleriniz kararmışsa salça, limon, kül gibi ürünlerle bakırınızın dış kısmını ovalayarak yeni gibi parlatabilirsiniz.Sitemizde Profosyonel Parlatıcı amaçlı satılan MARPOL bakır, çelik, altın gibi tüm madeni eşyalarınızı rahatlıkla parlatabileceğiniz ürün satılmaktadır.

Bakır Tencerelerin İlk Kullanımında Ne Önerirsiniz?
Bakır Tencerelerde ilk kullanımda tencerenin yüzeyini kapatacak şekilde (2-3 cm) süt koyup Kısık Ateşte kaynayana kadar ısıtmanızı tavsiye ederiz.Daha sonra süt tencerede soğuduktan sonra sütün tencerenin her yerine ovalayarak sürülmesi sağlanır.Daha sonra deterjanlı su ile Tencere yıkanmalıdır.

Facebook ile giriş yapabilir miyim?
Evet. Facebook bilgilerinizle giriş yapabilir ve siparişinizi bu şekilde oluşturabilirsiniz.

Adres bilgilerimi nasıl düzenleyebilirim?
Sitemizin sağ üst bölümünde Hesabım bölümüne tıklayarak "Adres Defterim" kısmından bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Sipariş iadesi nasıl gerçekleştirebilirim?
Hesabım bölümünden "İade Taleplerim" sekmesinden mevcut iade taleplerinizin durumunu görüntüleyebilir veya yeni iade talebi oluşturabilirsiniz.İade Yapacağınız ürünü mutlaka ARAS kargoya iade olarak "Sonay Dayanıklı Tüketim" adına 150 864 193 1110 cari kodlu olarak yollamalısınız.

Şifremi unuttum ne yapmalıyım?
Üye girişi ekranından şifremi unuttum kısmına tıklayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Herhangi bir hatayla karşılaşmanız durumunda bizimle iletişime geçerseniz yardımcı olabiliriz.

Kargo ücretleri ne kadar ve kargo firmaları nelerdir?
Kargo ücreti bir çok üründe ücretsizdir.Aras Kargo ile anlaşmamız bulunmaktadır.

Ödeme yöntemleri nelerdir?
Ödeme işlemlerinizi Kredi Kartı, Banka Kartı, Havale, Kapıda Nakit ve Kapıda Kredi Kartı ile ödeme, BKM Express olmak üzere birçok farklı yöntemle yapabilirsiniz.

Sitenizden alışveriş yaparken herhangi bir sözleşmeyi kabul edecek miyim?
Üye olurken ve sipariş verirken sözleşmeleri görüntüleyip kontrol edeceksiniz. Sipariş verebilmek için sözleşme şartlarını kabul etmek durumdasınız.

Yurt Dışına Satışınız Var mı?
Evet.Yurt dışına PTT aracılığı ile satış yapmaktayız.Siparişinizi siteden veya whatshapp aracılığı ile oluşturabilirsiniz.Sitemizden sipariş oluşturup ödeme kısmına havale olarak işaretleyiniz.Ödemeyi Western Union Aracılığı ile göndermeniz gerekmektedir.Siparişiniz Onaylandığında 2 iş günü içinde kargonuz gönderilecektir.Ortalama 10-15 gün kargo süresi mevcuttur.

Yurt Dışı Satışlarda Ne Kadar Kargo Öderim.?
Yurt Dışı Satışlarda 1,500 TL ye kadar olan siparişlerde desiye göre kargo ücreti müşteriden tahsil edilir.1,500  TL den fazla siparişlerde kargo ücreti tarafımızdan karşılanır.Çıkacak gümrük vergilerinden firmamız sorumlu değildir.
' ref='' theme_color='' logged_in_greeting='' logged_out_greeting=''>